Energia a pierdut meciul de pe teren propriu cu Phoenix Galați, cu scorul de 89 la 81. Cel mai bun marcator al gorjenilor a fost Santa cu 22 de puncte.
La acest meci, echipa de baschet a fost condusă de Claudiu Alionescu, după ce Hristu Șapera a părăsit echipa ca urmare a problemelor financiare. De la Energia au mai plecat Eziukwu, Troupe și Guțoaia.
Subscribe to Updates
Get the latest creative news from FooBar about art, design and business.


