Antrenorul echipei Pandurii, Edi Iordănescu, recunoaște că s-ar fi putut dicta o lovitură de la 11 metri pentru Viitorul la un contact în careul formației Pandurii, dar susține că golul echipei lui Hagi a fost marcat din poziție de ofsaid: „Fără discuții, au fost circumstanțe de penalty pentru Viitorul. Acum a fost în careu contactul, nu ca acum trei săptămâni când nu a fost nici contact, și a mai fost și 1 metru în afara careului, dar de poziția de ofsaid de la faza golului de 1-1 nu zicem nimic? Mi-am propus să nu mai comentez arbitrajele și trebuie să le dăm credit total, însă Pandurii a avut parte, în general, de arbitraje corecte, departe de a fi avantajată așa cum s-a insinuat! Mingea pleacă de la Ganea, cel cu ghete de culoare aprinsă din zona centrală…momentul pasei și momentul poziției lui Rusu!“.
Subscribe to Updates
Get the latest creative news from FooBar about art, design and business.


