Sicriul cu trupul neînsuflețit al lui Titi Balaci a fost adus luni, 23 martie, la ora 13:00, la Stadionul Municipal „Constantina Diță” din Târgu Jiu. Sportivii și angajații Clubului Sportiv Municipal (CSM) Târgu Jiu, unde acesta lucra ca maseur, au fost prezenți și l-au aplaudat în semn de respect.
Titi Balaci este cunoscut publicului gorjean în special pentru perioada în care a evoluat ca fotbalist la Pandurii Târgu Jiu, fiind apreciat pentru devotamentul și profesionalismul său. Acesta a fost găsit decedat sâmbătă, 21 martie, în locuința sa din Târgu Jiu, unde trăia singur.
Reprezentanții clubului au transmis că suporterii care doresc să-i aducă un ultim omagiu o pot face și marți, tot pe stadion, „acolo unde Titi s-a simțit cel mai bine, în dreptunghiul verde”. Mașina funerară care transportă sicriul va face un tur al terenului înainte de a reveni la Capela Eden.
Înmormântarea va avea loc marți
Slujba de înmormântare este programată pentru marți, 24 martie, ora 13:00, la Cimitirul Municipal din Târgu Jiu.


