Marius Ionescu, șef al Direcției de Programe și Managementul Calității din cadrul Primăriei Municipiului Târgu Jiu, a câștigat concursul pentru funcția de director general al SC Transloc SA, compania de transport public local. Postul a rămas vacant după demisia fostului manager, Claudiu Dehelean.
Ionescu și-a prezentat demisia din funcția ocupată la primărie și va prelua oficial conducerea Transloc începând cu 15 septembrie.
„Sunt convins că experiența domnului director Marius Ionescu va contribui la eficientizarea activității companiei și la îmbunătățirea serviciilor oferite cetățenilor. Are o experiență vastă în management și în atragerea fondurilor europene”, a declarat primarul Marcel Romanescu.


