Un turist de 24 de ani, din județul Gorj, a fost salvat la pas de moare. Acesta s-a aventurat cu salteaua într-o zonă cu apă adâncă, iar, la un moment dat, a căzut.
Tânărul din Gorj a fost scos la timp din apă de salvamari, după care a fost preluat de medici, fiind acum în afara oricărui pericol.


