20 de polițiști din cadrul Poliției Orașului Novaci au participat, ieri, la o acțiune de donare de sânge, un gest simplu, dar vital, prin care pot fi salvate vieți.
„Tichetele valorice obținute în urma donării nu vor fi păstrate, ci vor fi donate integral unor cauze caritabile, pentru a sprijini persoane aflate în nevoie.
În plus, polițiștii au strâns suma de 3.000 de lei, bani care vor fi donați pentru ajutarea unei familii al cărei bebeluș are nevoie urgentă de o intervenție chirurgicală.
Pentru că a proteja comunitatea înseamnă, uneori, să oferi mai mult decât siguranță: să oferi speranță“, au transmis reprezentanții Poliției Gorj.


