Senatorii au ținut, astăzi, un moment de reculegere în memoria fostului senator de Gorj și primar al municipiului Târgu Jiu, Florin Cârciumaru, la propunerea vicepreședintelui Senatului, Robert Cazanciuc.
Florin Cârciumaru a fost înmormântat cu onoruri militare, în urmă cu două zile, la Târgu Jiu, fiind condus pe ultimul drum de familie, colegi, foști colaboratori și numeroși târgujieni care l-au apreciat de-a lungul anilor.
La ceremonia funerară au fost prezenți mai mulți demnitari, printre care Robert Cazanciuc și Titus Corlățean, care au transmis mesaje de condoleanțe și au subliniat contribuția lui Florin Cârciumaru la dezvoltarea municipiului Târgu Jiu și la viața politică a județului Gorj.


