Polițiști din cadrul Poliţiei Oraşului Turceni au fost sesizaţi prin plângere de un tânăr de 23 de ani, din orașul Turceni, cu privire la faptul că,
în noaptea de 31 decembrie 2024, o persoană i-a sustras câinele din curte.
,,Din cercetările efectuate de polițiști a reieșit faptul că o tânără de 30 de ani, în timp ce se afla la colindat, ar fi pătruns în curtea imobilului reclamantului și ar fi sustras un câine din rasa KANGEL, în vârstă de 2 luni, fiindu-i creat un prejudiciu în valoare de 1.000 lei.
În cauză s-a întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de furt calificat”, au transmis polițiștii gorjeni.


