O femeie, în vârstă de 48 de ani, din Târgu Jiu, în timp ce conducea un autoturism din direcția localității Rovinari spre Turceni, ar fi părăsit partea carosabilă, intrând în coliziune cu un cap de pod.
„În urma accidentului a rezultat rănirea conducătorului auto care a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Târgu Jiu, în vederea acordării de îngrijiri medicale de specialitate.
În cauză, a fost întocmit dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
În continuare, polițiștii efectuează cercetări, în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor cauzelor și circumstanțelor producerii accidentului“, au transmis reprezentanții Poliției Gorj.


