Poliţia Gorj a deschis un dosar penal după decesul unor pacienţi de la spitalul din Târgu Cărbuneşti.
„Politistii din cadrul Serviciului de Investigatii a Criminale au deschis un dosar penal, în cadrul căruia se cercetează fapta de ucidere din culpă“, au anunţat reprezentanţii Poliţiei Gorj.


