Cornel Popescu, fostul vicepreședinte al Consiliului Județean Gorj, s-a stins din viață.
„Am primit azi cu tristețe si durere vestea ca profesorul Cornel Popescu s-a stins din viata. Am fost colegi, prieteni si am împărțit ani de zile bucurii si greutăți. A fost un om deosebit, un coleg exemplar, respectat si prețuit de toți cei care l-au cunoscut. Dumnezeu să-l odihnească în pace si cele mai sincere condoleante familiei!“, este mesajul postat de Ion Călinoiu, fostul președinte al Consiliului Județean Gorj.


