Încă o persoană a murit pe munte, după ce a fost lovită de fulger.
Salvamontiștii gorjeni au intervenit noaptea trecută pentru recuperarea trupului neînsuflețit. „Este al doilea eveniment de acest gen din ultimele 24 de ore , ieri o situație similara având loc în masivul Parang“, au transmis reprezentanții Salvamont Gorj


