Zvastica a fost desenată pe un bloc din municipiul Târgu Jiu.
Semnele naziste sunt interzise prin lege. „Bravo, politicieni! Atât de responsabili și preocupați sunteți față de problemele țării și ale românilor încât, prin stările de criză pe care le-ati creat, i-ați oropsit și i-ați înrăit atât de mult, până au ajuns să deseneze zvastica pe pereții blocurilor din Târgu-Jiu. Stau și vă întreb până când veți continua umilirea și trădarea românilor?“, a transmis pe paginsa de Facebook fostul învățător Ion Elena.


