O autoutilitară a luat foc în mers pe drumul național din comuna Bumbești Pițic.
Cauza probabilă a incendiului este scurtcircuit electric, au anunțat reprezentanții ISU Gorj.
În mașină se afla o butelie care a fost înlăturată in siguranța de către echipajele de pompieri.


