Un localnic din cartierul Ursați, din municipiul Târgu Jiu, a sunat la 112 pentru a semnala faptul că, în zona cartierului Ursați, a văzut o ursoaică cu pui.
„Pentru avertizarea populatiei institutia noastra a transmis un mesaj prin intermediul aplicației RO-Alert.
La fata locului s-au deplasat un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Gorj si un echipaj SMURD din cadrul institutiei noastre“, a transmis Florin Chisim, purtătorul de cuvânt al ISU Gorj.
Subscribe to Updates
Get the latest creative news from FooBar about art, design and business.


