Cristina Simona Moța, în vârstă de 54 de ani, judecătoare în cadrul Tribunalului Gorj, a fost răpusă de COVID-19. Aceasta era judecător la Secția Penală. Aceasta a fost internată la Terapie Intensivă în cadrul Spitalului Județean de Urgență Târgu Jiu.
Aceasta era sora fostului prim-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Gorj, Gheorghe Emil Moța, care acum activează în DNA și s-a remarcat prin anchetele în dosare cu greutate.


