Gorjenii încep să rămână fără mâncare şi banii ca urmare a restricţiilor impuse de autorităţi dim cauza crizei medicale. Un bărbat de 34 de ani a vrut să fure mâncare din locuinţa unei vecine, dar a fost observat de către o femeie, care a alertat poliţia.
„La faţa locului s-au deplasat poliţişti din cadrul Secţiei 8 Poliţie Rurală Stoina , iar din verificările efectuate a reieșit faptul că o persoană necunoscută de sex masculin ar fi pătruns în locuința unei femei, de 79 de ani, din comuna Cruşeţ, de unde a încercat să sustragă mai multe bunuri alimentare şi produse de igienă pe care le-a abandonat, acesta reușind să fugă din locuință, fiind speriat de zgomotele și strigătele apelantei care a strigat la vecini și la partea vătămată. În urma verificărilor efectuate la data de 19 aprilie a.c., a fost identificat autorul faptei, un bărbat, de 34 de ani, din comuna Crușeț, bănuit de săvârşirea infracţiunii de tentativă la infracţiunea de furt, acesta fiind reţinut pentru 24 de ore şi introdus în Centrul de Reţinere şi Arestare Preventivă al IPJ Gorj“, a transmis Miruna Prejbeanu, purtătorul de cuvânt al Poliţiei Gorj.


