Energia a reușit să se impună după un final de infarct

0
567

Energia a reușit cu greu să învingă, pe propriul teren, echipa BC Timișoara. Formația timișoareană a condus aproape tot timpul meciului. La începutul meciului, BC Timișoara conducea la o diferență chiar și de 10 puncte. Energia a reușit să recupereze și chiar să treacă în avantaj, 24-23, la finalul primului sfert. BC Timișoara nu a cedat și a reușit să intre la cabine cu un ușor avanta 34-37. Nici după reluarea meciului, Energia nu s-a regăsit și echipa de pe Bega a rămas la conducere înainte de ultimele zece minute, reușind chiar să crească diferența, scor 53-68. Meciul a fost unul foarte tensionat, mai ales că Energia a reușit să facă diferența prin Horne și Diggs. Scorul final al întâlnirii a fost 85-77.
Mack și Eziukwu, care l-a făcut uitat pe Glyniadakis, au fost cei mai buni marcatori.