Hotelul de la Stadionul Municipal, care a fost folosit până acum doar ca centru de cantinare, ar putea să fie preluat de către Clubul Sportiv Municipal. „Avem o echipa de Ligă Națională și, după ultimele două rezultate ale echipei de handbal, se pare că vom avea încă o echipa de națională. Trebuie să iau în calcul ca, începând cu anul viitor, hotelul din incinta Complexului Sportiv să fie dat în administrarea Clubului Sportiv Municipal Târgu Jiu. Putem realiza o economie, pentru că nu mai plătim chirii pentru cazarea sportivilor. În prezent, avem în jur de 10 apartamente închiriate, unde sunt cazați sportivii de la CSM“, a spus Marcel Romanescu, primarul municipiului Târgu Jiu.
Subscribe to Updates
Get the latest creative news from FooBar about art, design and business.


