Narcis Neaga, fostul director al Compania Națională de Autostrăzi și Drumuri Naționale din România (CNADNR), și-a început activitatea în presa gorjeană, acesta fiind născut în județul nostru. Apropiere de PSD s-a observat în primii ani de după Revoluție, Neaga fiind redactor șef la „Dimineața Gorjului“, publicație care aparținea organizației județene a FSN, după cum se menționează în lucrarea „Publicații apărute în Gorj după decembrie 1989“, care apărut în volumul LITUA.
Mai târziu, Narcis Neaga a fost redactor șef la primul post mde televiziune din Gorj, TV Târgu Jiu, alături de Teodora Ciobanu, fosta directoare a Direcției de Protecție Socială din cadrul Primăriei Târgu Jiu.
Subscribe to Updates
Get the latest creative news from FooBar about art, design and business.


