Susținătorii lui Călin Georgescu aflați în Piața Victoriei au pătrunsul în grupul protestatarilor de la CEO. Unul dintre protestatarii din afara grupului salariaților de la CEO a fost extras de jandarmi și amendat pentru expresii și gesturi jignitoare.
Aproximativ 1.000 de persoane din județul Gorj protestează în Piața Victoriei din București față de concedierea a aproximativ 1.800 de salariați, dar și pentru blocarea negocierilor cu CEO privind încheierea unui contract colectiv de muncă. De asemenea, protestatarii mai cer renunțarea la green deal-ul impus de Uniunea Europeană.


