Dumitru Vienescu a obținut încă un mandat de manager al Spitalului Județean de Urgență Târgu Jiu, după ce a promovat concursul organizat de Consiliul Județean Gorj.
Proiectul de management a fost susținut pe data de 12 martie. Nota finală obținută de Vienescu este 9,27.
Acesta nu a avut niciun contracandidat.
Cel mai important proiect care trebuie să înceapă în perioada următoare este construirea unei noi aripi a Spitalului Județean de Urgență, în strada Progresului, astfel încât toate secțiile importante să funcționeze într-un singur loc,


