Un gorjean care s-a sustras de la recoltarea de probe biologie a fost condamnat la o pedeapsă de patru ani și șase luni de închisoare.
„Tot în cursul zilei de ieri, polițiști din cadrul Poliţiei Municipiului Târgu Jiu – Biroul de Investigații Criminale au identificat pe raza municipiului Târgu Jiu, un bărbat de 42 de ani, din municipiul Târgu Jiu, urmărit la nivel național pe numele căruia Judecătoria Târgu Jiu a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 4 ani și 6 luni, pentru comiterea infracțiunii de refuzul ori sustragerea de la recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
Bărbatul a fost încarcerat de polițiști în Penitenciarul Târgu Jiu“,. au informat reprezentanții Poliției Gorj.


