O serie de cârpeli au fost efectuate miercuri, 24 iunie, pe Calea Eroilor, care face parte din patrimoniul UNESCO, pentru că joi va veni la Târgu Jiu o comisie de recepție în vederea semnării recepției, care va debloca sume importante către constructorul lucrării, o firmă din județul Giurgiu. Lucrările executate de această firmă lasă de dori, mulți locuitori din Târgu Jiu fiind nemulțumiți de modul în care arată această stradă deosebit de importantă.
Au fost schimbare unele plăci din andezit sparte, dar în continuare lucrarea are multe deficiențe, asta pentru că reprezentanții Primăriei Târgu Jiu au închis ochii la nereguli.


