Reprezentanții și candidații la alegeri din partea mai multor partide au fost luați la întrebări de liceeni și tineri în cadrul unei întâlniri organizate de Asociația Be Teen.
La întâlnire au participat Eduard Lădaru, reprezentant AUR, Marian Târban, candidat REPER, Cristian Pătrașcu, reprezentant PSD, Iulian Popescu și Andra Firan, candidați PNL și Dragoș Tâlvescu, candidat SENS. Aceștia au avut un minut și jumătate pentru a răspunde la întrebările tinerilor.
În jur de 40 de tineri au participat la întâlnire. „Participanții au avut vârste cuprinse între 16 și 25 de ani din mediul urban și rural. În principiu, sunt tineri care au acces la oportunitățile noastre și care văd cel mai rapid ceea ce noi promovăm și propunem, dar sunt și tineri de la organizația de tineret a PSD. A fost un mixt interesant“, a spus Roxana Pistol, președintele Asociației Be Teen.