Un director din Primăria municipiului Târgu Jiu a fost reținut pentru 24 de ore. Acesta este acuzat de abuz în serviciu.
Cercetările sunt desfășurate de Poliția Gorj, sub supravegherea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Gorj.
Dosarul vizează eliberarea unor autorizații de construcție în mod ilegal.


