Un pacient de 35 de ani și-a pus capăt zilelor într-un salon al Secției de Psihiatrie din cadrul Spitalului Județean de Urgență Târgu Jiu.
Bărbatul avea domiciliul în comuna Măceșu de Jos, din județul Dolj. Acesta s-a spânzurat cu o curea de gratiile de la geamul unui salon de izolare al Spitalului de Psihiatrie Tg Jiu.
Acesta fusese internat astăzi, după ce un cetățean l-a observat căzut pe carosabil și a sunat la 112. Bărbatul a fost izolat că urmare a comportamentului agresiv, pe fondul consumului de alcool.
În cauză se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă.


