Liderii de sindicat din cadrul Complexului Energetic Oltenia (CEO) se întâlnesc miercuri, 12 mai, cu ministrul Energiei, Virgil Popescu.
Negocierile dintre sindicate și administrația CEO s-au blocat la creșterile salariale. Conducerea CEO susține că nu se pot acorda majorări salariale pentru că societatea a înregistrat pierderi.
La această întâlnire vor participa şi directori ai companiei.


