Ovidiu Cătuț, din Târgu Jiu, care activează ca polițist în București, a transportat cu mașina din serviciu o gravidă care era pe cale să nască în mașină. Soțul femeii a apelat la ajutorul agentului de serviciu, care se afla în timpul serviciului. Gestul său a fost prezentat pe Facebook de către Direcția Generală de Poliție a Municipiului București: „Astăzi, în timp ce patrula, agentul de poliție Ovidiu Cătuț a fost strigat de un cetățean care i-a cerut disperat ajutorul, întrucât soția-i era pe cale să nască în mașină.
Și uite așa, încă o dată, altă viitoare mămică a fost dusă în siguranță și rapid la Maternitatea Giulești.
Bebelușul s-a născut frumos și sănătos!“
Subscribe to Updates
Get the latest creative news from FooBar about art, design and business.

