Mai mulți polițiști gorjeni au participat la o acțiune de pregătire a polițiștilor gorjeni în vederea acordării primului. Prima sesiune s-a desfășurat la sfârșitul săptămânii trecute. Acțiunile se vor derula săptămânal.
„Un proiect frumos și util derulat de Serviciul Salvamont al Consiliului Județean Gorj, proiect menit sa asigure un nivel de pregatire corespunzator în acordarea primului ajutor medical de catre polițiștii din cadrul Inspectoratului Județean de Politie Gorj.
Proiectul a debutat astăzi și va continua săptămânal în cadrul activităților de pregătire periodica a angajaților I.P.J.Gorj.“, au transmis reprezentanții Poliției Gorj.


