Cine sunt primarii orașelor și comunelor din Gorj

Târgu-Jiu – Florin Cârciumaru (PSD)

Motru – Gigel Jianu (PNL)

Bumbeşti-Jiu – Constantin Bobaru (PNL)

Rovinari – Robert Filip (ALDE)

Turceni – Cristina Cilibiu (PSD)
Ţicleni – Constantin Radu (PSD)
Târgu-Cărbuneşti – Dănuţ Birău (PSD)
Tismana – Marian Slivilescu (PSD)

Novaci – Dumitru Leuştean (PNL)

Albeni – Stan Silviu Ionuţ (UNPR)
Alimpeşti – Daniel Floarea (PNL)
Aninoasa – Ilie Petroi (PSD)
Arcani – Aristică Coiculescu (PNL)

Baia de Fier – Dumitru Turbăceanu (PSD)
Bălăneşti – Ovidiu Pungan (PSD)
Băleşti – Mădălin Ungureanu (PNL)

Bărbăteşti – Adrian Mangu (PSD)
Bengeşti-Ciocadia – Victor Geogia (PSD)
Berleşti – Iulian Berlescu (PNL)
Bîlteni – Vasile Vlăduleanu (PNL)
Bolboşi – Gheorghe Bilea (PNL)
Borăscu – Constantin Ţucu (PSD)
Brăneşti – Gheorghe Stoichiţoiu (PSD)
Bumbeşti-Piţic – Micky Nioaţă (PSD)
Bustuchin – Ion Ciocea (PSD)

Câlnic – Dumitru Vulpe (PNL)
Căpreni – Emil Cătănoiu (PSD)
Cătunele – Florinel Ţuilă (PSD)
Ciuperceni – Dumitru Tăloi (PNL)
Crasna – Aurel Vamvu (PNL)
Cruşeţ – Viorel Drăguşin (PSD)

Dănciuleşti – Ion Andronescu (PSD)
Dăneşti – Emilian Rusu (PNL)
Drăgoteşti – Vili Pasăre (PSD)
Drăguţeşti – Vasile Moşoiu (PNL)

Fărcăşeşti – Constantin Drăgoescu (PNL)

Glogova – Gheorghe Alpredi (PSD)
Godineşti – Aurariu Coman (PSD)

Hurezani –

Ioneşti – Marian Tătaru (PSD)

Jupâneşti – Petre Guşiţă (PSD)

Leleşti – Laurenţiu Turcilă (PSD)
Licurici – Liviu Doru Drăgulescu (PNL)
Logreşti – Ion Băluţă (PSD)

Mătăsari – Gheorghe Gaşpar (PSD)
Muşeteşti – Cosmin Băban (PRU)

Negomir – Tudor Oiţă (PSD)

Padeş – Cristian Elena (PMP)

Peştişani – Cosmin Pigui (PSD)
Plopşoru – Grigorie Petre (PSD)
Polovragi – Gheorghe Epure (PSD)
Prigoria – Iuliana Iliescu (PNL)

Roşia de Amaradia – Liviu Cotojman (PNL)
Runcu – Adi Câmpeanu (PSD)

Săcelu – Florin Jurebie (PSD)
Samarineşti – Marian Ardeiu (PSD)
Săuleşti – Constantin Drăghici (PSD)
Schela – Aristide Şerbănescu (PSD)
Scoarţa – Ion Stamatoiu (PSD)
Slivileşti – Sorin Bucurescu (PSD)
Stăneşti – Ştefan Blideanu (PNL)
Stejari – Robert Păiuşi (PMP)
Stoina – Ioana Buşe (PSD)

Ţânţăreni – Maria Vasilescu (PSD)
Teleşti – Romulus Bîldea (PSD)
Turburea – Ion Bârcă (PSD)
Turcineşti – Dumitru Modrea (PNL)

Urdari – Mihai Calotă (PSD)
Văgiuleşti – Constantin Pîrjol (PSD)
Vladimir – Ion Ianăşi (PNL)

Leave a Comment

Verificare antispam: * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.